autor:
Dana Roze
Przejmujemy kontrolÄ™ nad DanÄ…, która podczas letnich wakacji pracuje w schronisku. Po rozmowie z kierownikiem schroniska, Gustawem, otrzymujemy kilka pierwszych zadaÅ„ i kilka celów.
Mamy zbadać obraz na stoliku, obsÅ‚użyć goÅ›ci, przygotować i podać zamówienie naukowcom oraz ustawić piec.
Na poczÄ…tek podchodzimy do stolika na przeciwko, na którym leżą obrazy. Czytamy notatkÄ™ od Her Gustawa i wybieramy jeden z obrazów. To jaki wybierzemy, nie ma znaczenia. Za to zadanie otrzymamy osiÄ…gniÄ™cie: Obrazowy dylemat.
Następnie przechodzimy za bar, otwieramy przejście.
Tam realizujemy zamówienie naukowców, którzy zamówili:
1 Spitze
1 Spitze + Birne
2 Nebel
Klikamy zatem na beczki "podaj piwo", nastÄ™pnie przekrÄ™camy kurek, a Dana naleje napoju do kufla, który automatycznie wylÄ…duje na tacy. Nalewamy zatem zgodnie z zamówieniem 1 Spitze, klikajÄ…c na beczkÄ™ z napisem Spitze, 1 raz Spitze i 1 raz Birne, klikajÄ…c na beczkÄ™ i butelkÄ™ o takiej nazwie. Klikamy na Nebel jeden raz, po czym beczka bÄ™dzie pusta, wiÄ™c wyciÄ…gamy nastÄ™pnÄ… z zza zasÅ‚onki na dole i klikamy na beczkÄ… po raz kolejny, nalewajÄ…c drugi kufel Nebel. Zadanie wykonane.
Podchodzimy zatem do naukowców, przy stoliku z prawej, a Dana poda im kufle.
Skoro jest pierwszy dzień w pracy, ma prawo do życzenia. Poprosi zatem o to by powiedzieli jej co przedstawia mapa.
Klikamy na:
- dziwnÄ… mapÄ™
- sprzęt
- naukowcy
Dowiemy się więcej o ekspedycji, naukowcy zdradzą za dużo, co zdenerwuje Hossa, sponsora z Brązowego Cienie.
Teraz wychodzimy na taras, by zebrać zamówienie. Klikamy na Leona i Frau Junte, by porozmawiać, ale Dana nie bÄ™dzie im chciaÅ‚a przeszkadzać. Kolejne zadanie bÄ™dzie zaliczone.
Rozmawiamy z Leni, która podkradÅ‚a obiektyw kamery Frau Juncie. W rozmowie możemy wybrać dowolnÄ… kwestiÄ™.
Wracamy do środka i teraz zajmujemy się piecem. Spoglądamy na niego.
OglÄ…damy zegary.
Będziemy wiedzieć, że mamy dodać drewna do ognia oraz to, że cos jest nie tak z przepływem powietrza.
Spoglądamy na drzwiczki pieca, otwieramy je, po po czym oddalając się od pieca, zabieramy kawałek drewna leżący w wiadrze z prawej. Drewno automatycznie znajdzie się w piecu. Dana spojrzy na zegary, ale drewna będzie za mało. Potrzeba więcej. Odchodzimy od pieca, przechodzimy za piec z lewej strony i zabieramy kłodę ze skrzynki.
Wracamy do pieca i władamy drugi kawałek drewna - kłodę. Zegar z temperaturą będzie teraz dobrze ustawiony, ale coś nie tak dalej jest z przepływem powietrza.
Zerkamy zatem na prawa stronÄ™ pieca, patrzÄ…c na pokrÄ™tÅ‚a. Ostatnie na dole siÄ™ poluzowaÅ‚o. KrÄ™cimy nim, po czym zerkamy jeszcze raz i zabieramy zawór.
Przestawiamy kamerÄ™ na lewÄ… stronÄ™ i zerkamy na zawory najdalej w lewo, regulujÄ…ce powietrze. Umieszczamy zawór w miejsce, w którym go brakuje, przekrÄ™camy i strzaÅ‚ka na zegarze powietrza, znajdzie siÄ™ na zielonym polu. Zadanie z piecem wykonane.
W ten sposób wykonaliÅ›my całą pracÄ™. Kolejnym celem jest porozmawianie z Her Gustwem, by mu dać mu znać o wykonanej pracy.
W zależnoÅ›ci od naszych wyborów, Gustaw co innego powie Danie. Tak czy siak poprosi ja by coÅ› zagraÅ‚a, coÅ› skocznego.
Podchodzimy do pianina, siadamy, otwieramy wieko i klikamy na klawisze, grać.
Dana da piÄ™kny koncert, grajÄ…c Szopena. To zachwyci goÅ›ci, ale zdenerwuje Hossa, który wpadnie w szaÅ‚, ale w starciu z Leonem, nie bÄ™dzie miaÅ‚ szans. Hoss odejdzie, a Leon i Dana wyjdÄ… na zewnÄ…trz.
Na moment przejmiemy kontrolÄ™ nad Leni, która jest nieco zazdrosna i bardzo chciaÅ‚a dowiedzieć siÄ™ co z DanÄ… i Lonem.
Leni
Otrzymamy zadania teraz jako Leni wÅ‚aÅ›nie, gdyż niÄ… kierujemy. Zadaniem pobocznym jest próba zagrania na pianinie. Podchodzimy zatem do pianina. Próbujemy zagrać, klikajÄ…c na klawisze, ale Frau Junta każe nam je zostawić.
Zostawiamy zatem pianino i udajemy siÄ™ jako Leni do jej pokoju, na górÄ™, po schodach.
W pokoju zerkamy na wycinek z prasy - Leon Kobatis. Spoglądamy jeszcze na stolik, na tablicę ze zdjęciami Leni, po czym otwieramy okno, by zobaczyć Danę i Leona.
Para zacznie rozmawiać, poruszajÄ…c temat Hossa i BrÄ…zowego Cienia. Leon postanowi zrezygnować z prowadzenia grupy i zostać przez lato z DanÄ…, by malować. Dwójka zbliży siÄ™ do siebie, a my wrócimy do Kate. Leni skoÅ„czy swojÄ… opowieść.
Syberia: The World Before - 100% osiągnięcia
Góry Vagen, schronisko Silberspigiel (Jesień 2005)
Syberia: The World Before - 100% osiągnięcia
Vagen, schronisko Silberspigiel (jesień 2005), część 2
Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu