Panther/M10 - World of Tanks

lubiegrac poradniki World of Tanks Panther/M10 - World of Tanksautor:Anox

Panther/M10 - opis, uzbrojenie, dane techniczne

Sekcja: niemcy_premium

Poziom: 7

Wytrzymałość: 1300

Waga: 45.96 / 49.0 t

Cena: 5 750

Załoga: Commander
Gunner
Driver
Radio Operator
Loader

Moc silnika Panther/M10: 700

Max. prędkość Panther/M10: 46

Szybkość obrotu Panther/M10: 38

Szybkość obrotu wieży Panther/M10:

Pancerz Panther/M10: front 85
sides 50
rear 40

Pancerz wieży Panther/M10: front 100
sides 45
rear 45

Działo Panther/M10: 7,5 cm KwK 42 L/70

Ilość pocisków w Panther/M10: 82

Obrażenia:

Penetracja: 113-188 mm

Szybkostrzelność:

Zasięg widoku: 350 m

Zasieg radia: 710 m

Opis Panther/M10

Pod koniec 1944 roku, Hitler planował ostatnią desperacką ofensywę. Operacja otrzymała kryptonim "Wacht am Rhein", jej głównym celem było zdobycie strategicznego portu w Antwerpii. Bitwa ta, zasłynęła pod nazwą Bitwa o Ardeny. Częścią planu "Wacht am Rhein" była Operacja "Greif" pod dowództwem Otto Skorzenego, weterana jednostek specjalnych. Celem operacji było wywołanie zamieszania na tyłach wroga. Mieli tego dokonać specjalnie wyszkoleni komandosi mówiący po angielsku, przebrani w Amerykańskie mundury oraz poruszający się Amerykańskimi pojazdami.

Właśnie do tego celu przerobiono kilka czołgów Pz.Kpfw V Panther Ausf.G tak aby przypominały amerykański niszczyciel czołgów M-10 Wolverine. Prace były zakrojone na bardzo dużą skalę, starano się jak najdokładniej ucharakteryzować pojazd na Amerykański. Największy problem stanowiła wieża, która w M10 była otwarta od góry, postanowiono zmienić nieco jej kształt i przymocować w okół niej stalowe płyty. Tył pojazdu nieco wydłużono i dodano zamek marszowy identyczny jak z M10. Działo KwK42 L/70 w niektórych pojazdach straciło hamulec wylotowy. Pojazdy były gotowe przed rozpoczęciem "Straży na Renie".
Wyszły one w skład 150. Brygady Pancernej, która wywoływała naprawdę duże zamieszanie na tyłach wroga. Jednak pod koniec ofensywy już nie wszystko po myśli Niemców.

W lutym 1945 roku resztki Brygady natknęły się na 120. Pułk Piechoty USA, początkowo Amerykanie myśleli że są to ich oddziały, jednak jeden z oficerów zorientował się w sytuacji. Wywiązała się walka w wyniku której jeden pojazd został zniszczony, a trzy zdobyte przez Amerykanów.

Żródła:
1. http://fingolfen.tripod.com/panther/erzm10.html

Komentarze :

Inne poradniki:

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners