Dzielnice i miejscówki w Night City - Cyberpunk 2077

lubiegrac poradniki Cyberpunk 2077 Dzielnice i miejscówki w Night City - Cyberpunk 2077autor:Anox

Cyberpunk2077_miejscowki.jpg

Czy Night City jest większe niż świat Wiedźmina 3 Dziki Gon? - Rozmiar obszaru Cyberpunk 2077

Po świetnym oraz rozbudowanym Wiedźminie 3 Dziki Gon, nadszedł czas na kolejny projekt studia, które w ramach Cyberpunk 2077 chce wznieść się z kolejnym projektem poziom wyżej. Takie stwierdzenie jest o tyle wdzięczne, że Night City względem mapy z trzeciej przygody Geralta nie różny się pod względem powierzchni, lecz stawia na wertykalną konstrukcję oraz wiele poziomów, gdzie toczyć się będzie akcja. 
 
Wspomniane miasto będzie podzielone na sześć dzielnic, gdzie znajdziemy także pomniejsze miejscówki, a zapomnieć nie możemy także o Pustkowiach (ang. Badlands), gdzie jako klasa Nomad będziemy rozpoczynać rozgrywkę.
 
 
Cyberpunk2077_Pacifica_1.jpg

Pacifica, dzielnica straconych szans...

Tę dzielnicę poznaliśmy w zasadzie równolegle z Centrum, o którym z resztą przeczytacie więcej poniżej. To właśnie tutaj po raz pierwszy mieliśmy przyjemność ujrzeć na pierwszych pokazach rozgrywki z Cyberpunka. Warto na początku wspomnieć, że jest to obszar uznawany za jeden z najbardziej niebezpiecznych ze względu na liczne zmagania i rywalizację gangów. 
 
Przez długi czas w tym miejscu mieściło się wiele hoteli oraz centrów handlowych, które po wycofaniu się inwestorów przekształciły się w przestrzenie dostosowane do życia. To właśnie tutaj czarny rynek ma się świetnie, a zainteresowany osoby są w stanie nabyć cenny i jednocześnie nielegalny sprzęt.

Grand Imperial Mall

W dzielnicy tej znajdziemy wiele interesujących miejsc, pośród których dotychczas najmocniej poznaliśmy Grand Imperial Mall, czyli siedzibę w grze stanowiącą istotny punkt dla gangu Animalsów.
 
Cyberpunk2077_Pacifica_2.jpg

Pacifica w 2020 - Krótki rzut oka

W oryginalnej produkcji dzielnica ta dzieliła się zasadniczo na cztery główne obszary znane jako: WestWind Estates, Coastview, Playland by the Sea i Pacifica Arcology. W tym okresie miejsce to miało wielki potencjał turystyczny, wypoczynkowy oraz konsumpcyjny, w międzyczasie jednak wiele się zmieniło....
 
 
Cyberpunk2077_Watson_1.jpg

Watson, czyli utracony raj...

Niegdyś byłą to dzielnica wręcz idealna, Noce kluby, wiele biur znanych korporacji, wielkie centrum medyczne... to wszystko zakończyło się w momencie załamania się gospodarczego, które w tym miejscu przekształciło się w całkowitą katastrofę. Na jej gruzach powstały malutkie ośrodki gospodarcze, nadające całości charakteru upadku oraz zniszczenia.
 
Cyberpunk2077_Watson_3.jpg
 
 
Cyberpunk2077_Watson_5.jpg
 
W świecie przedstawionym teraźniejszość znana jest ze złego sąsiedztwa wobec innych obszarów Night City, w czym największą rolę odgrywają dwa wielkie gangi Maelstorm i Tyger Claws, które rywalizując o możliwości i wpływy.
 
Cyberpunk2077_Watson_2.jpg
 
Z przedstawionych szkiców dostrzec możemy również potężną fabrykę korporacji Arasaka Corp. posługującą się supernowoczesną technologią oraz rozwiązaniami

Watson w 2020 - Krótki rzut oka

W 2020 jeszcze to słynęło w dużej mierze ze względu na duży udział kultury azjatyckiej, jednakże już w tym okresie potęga upadała, a zniszczenie i nagromadzenie imigrantów spowodowało, że krajobraz znacząco uległ zmianie. Potężne konstrukty stały się domem dla małych bazarków oraz lokalnych mini działalności, które w naszej rzeczywistości kojarzą się głównie z Chińskimi i Japońskimi super-miastami.
 
 
Cyberpunk2077_Westbrook_1.jpg

Westbrook, czyli marzenie wielu...

Jeżeli mieszkańcy Night City mieliby określić gdzie chcieliby żyć na bazie swoich pragnień, to bez dwóch zdań byłaby to dzielnica Westbrook, zachwycająca praktycznie pod każdym możliwym względem. Nowoczesna, super droga architektura, przepiękne krajobrazy, luksus, przepych, piekielnie wysokie koszta oraz standard marzeń, to wszystko znajdziecie właśnie w tej dzielnicy.
 
Cyberpunk2077_Westbrook_2.jpg
 
 
Cyberpunk2077_Westrbook_3.jpg

Jak się miał Westbrook w 2020?

Przed przeszło 50 laty obszar ten znany był z dużego wpływu kultury Japońskiej, świetnie uzupełniającej się z nastawieniem na orientalizm oraz nastawienie na turystykę. To właśnie tutaj odbywały się aktywności związane ze zdrowiem, choć nie brakowało tutaj atrakcji dla ciężko pracujących oraz... ciężko balujących.
 
Już w 2020 była to dzielnica dla najbogatszych mieszkańców, często bezpośrednio związanych czy powiązanych z najważniejszymi korporacjami w Night City, w związku z czym zawsze można było wyczuć tutaj uwagę oraz czujność służb i jednostek odpowiedzialnych za spokój oraz pokój i bezpieczeństwo.
 
 
Cyberpunk2077_City_Center_2.jpg

City Center, czyli żyjące serce Night City!

Korporacje właśnie tutaj doskonale się odnalazły się, jednocześnie często ukazując tę dzielnicę jako szczytowe ich osiągnięcia oraz dokonania. Tu nic nie jest przypadkowe, wysokie drapacze chmur, spora dawką charakterystyki brutalizmu, często dominującego w wielu innych miastach. Od czasu 2020 roku poczyniono bardzo wiele, aby zaprowadzić tutaj odpowiednie zabezpieczenia oraz ochronę, dzięki czy jest to jedna z najbezpieczniejszych przestrzeni do życia w całym Night City.
 
Cyberpunk2077_City_Center_1.jpg
 
Cyberpunk2077_City_Center_3.jpg

Jakie było Centrum Night City w 2020 roku?

W gęstych ulicach centrum miasta rodziły się korporacje, a dotychczasowi gracze albo upadali, albo stawali się jeszcze potężniejsi, przekształcając się w megakorporacje. Luksus krok po kroku był coraz mocniej zabezpieczany, a ludzie mogli tutaj przynajmniej przez wiele chwil spokojnie nawiązać rozmowę czy też biznesową współpracę.
 
 
Cyberpunk2077_Santo_Domingo_1.jpg

Santo Domingo to tutaj wszystko się zaczęło!

Santo Domingo to jedna z najstarszych dzielnic night City, która pierwotnie służyła jako pole testowe dla raczkującego przemysłu korporacyjnego, z czasem przekształcając się oraz zmieniając w tereny do zamieszkania. Dawne fabryki powoli przekształcały się w wiele domostw, jednocześnie czasem stając się także większymi ośrodkami megabudynków.
 
Cyberpunk2077_Santo_Domingo_2.jpg

W 2020 Santo Domingo stanowiło...

Jeżeli spojrzymy na historię świata Cyberpunku to zauważymy, że obecna dzielnica Santo Domino w zasadzie pełniła funkcję centrum energetycznego, napędzającego całe Night City.
 
 
Cyberpunk2077_Heywood_1.jpg 

Heywood, dzielnica pełna niespotykanych kontrastów

Wielkie, niekiedy gęsto położone drapacze chmur, piękne i ciekawe parki na północy oraz... brudne, niebezpieczne i zniszczone slumsy. to wszystko razem składa się na Heywood, miejsce nazywane także największą sypialnią w Night City!
 
Miejsce to w 2077 roku znajduje się pod kontrolą gangów Valentinos oraz 6th Street, które to ekipy prowadzą zarówno działania legalne jak i nielegalne. 
 
Cyberpunk2077_Heywood_2.jpg

Heywood w 2020 roku 

Ta część miasta w 2020 słynnęła ze swojego przemysłowego charakteru, zdominowanymi stale funkcjonującymi fabrykami. Nie brakuje tutaj małej działalności, malutkich miejsc do spania oraz atrakcji skierowanych głównie do pracowników, żyjących niedaleko swojego miejsca pracy.
 
 
Cyberpunk2077_The_Outskirts_1.jpg

Badlandsy (Bandlands), czyli co się dzieje na obrzeżasz potężnego miasta

Dziennikarze i internetowi celebryci, którzy mieli okazję zapoznać się z grą jeszcze przed wspomnianym Night City Wire wspominali, że po stworzeniu postaci i wybraniu przeszłości Nomada mogliśmy się przenieść właśnie do tego obszaru, gdzie generalnie panuje dość duży chaos oraz nietypowe zasady.
 
Na obszarach pustynnych spodziewać się możemy wielu twardych i nietypowych ludzi, którzy twardo będą nam stawiać sprawę, jednocześnie nie zapominając o niedostępnych dla wielu możliwościach.
 
Cyberpunk2077_The_Outskirts_3.jpg
 
 

Przebitki z Night City

Komentarze :
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners