Samochody, motocykle, pojazdy - typy, podział, charakterystyka - Cyberpunk 2077

lubiegrac poradniki Cyberpunk 2077 Samochody, motocykle, pojazdy - typy, podział, charakterystyka - Cyberpunk 2077autor:Anox

 
Poradnik pojazdy Cyberpunk 2077
 
CD Projekt RED zdecydował się wprowadzić szereg pojazdów, z których będziemy mogli skorzystać, jednocześnie krok po kroku rozwijając świat przedstawiony oraz jego założenia. Cyberpunk 2077 zapewnia nam okazję nie tylko do poruszania się określonymi samochodami, ale także poznania rozwinięcia technologii zawartych pierwotnie z dziele Mike'a Pondsmitha.
 
Jak już się dowiedzieliśmy tuż przed premierą gry, nie mamy możliwości modyfikowania pojazdów, możemy korzystać jedynie z maszyn, pośród których znajdziemy wyjątkowe czy legendarne wydania, zapewniające nam jeszcze więcej satysfakcji oraz zadowolenia. Określone wcześniej propozycje mają swój unikatowy charakter oraz system działania.
 
Twórcy zdecydowali się postawić na kilka odmiennych typów podziałów, obejmujących charakterystykę działania, ich poziom wykonania, charakterystykę wykonania oraz ich wartość, która objawi nam się poprzez realizację dodatkowych zadań i odblokowania wielu modeli.

Podstawowy podział samochodów i motocykli w Cyberpunku 2077

Klasa ekonomiczna

W ramach ekonomicznej klasy możemy liczyć na bardzo, bardzo podstawowe pojazdy, które zapewnią nam w miarę sprawne przemieszczanie się po mieście. Malutki Makigai maimai to zwrotny mini pojazd, za pomocą którego dostać się będziemy mogli niemalże wszędzie.
 
Makigai MaiMai w Cyberpunk 2077
 
Jak wygląda Makigai MaiMai w C2077?
 
Throton Colby to już wyraźnie większy samochodów, składający się z niskiej jakości materiałów, który będzie dostępny w niskiej cenie.
 
Thorton Colby Basic w Cyberpunk 2077
 
Thorton Colby Pickup w Cyberpunk 2077
 
Thorton Colby Nomad w Cyberpunk 2077
 
 
Mahir supron basic w Cyberpunk 2077
 
W skład tego segmentu wchodzi także Archer Hella, który zagwarantuje nam niezły poziom zarówno wizualny jak również przyzwoite rezultaty pod względem osiągów.

Pojazdy Korporacyjne (ang. Executive)

W tym momencie przechodzimy na wyraźnie wyższy poziom, operując wśród pojazdów w dużej mierze limuzynowych, które swoją konstrukcją zagwarantują nam spory komfort, bardzo dobrą wygodę, efektowny wygląd oraz dobre osiągi.
 
Villefort Alvarado to niezły model 2 na 2, który dostępny jest w wersji z dachem oraz w wydaniu go pozbawionym. Wewnątrz znaleźć możemy komfortowe wykończenie.
 
Villefort Alvarado w Cyberpunk 2077
 
Villefort Alvarado w C2077
 
Bardzo podobnie prezentuje się inny model tego producenta w postaci Villefort Cortes, samochodu typu sedan, który zagwarantuje nam możliwość łatwiejszego poruszania się po mieście.
 
Villefort Cortes Basic w Cyberpunk 2077
 
Zapomnieć nie możemy o kolejnym sporym modelu w postaci Chevillona Thraxa, propozycje być może nieco kwadratowej i nieco wolniejszej, jednakże stawiającej na cztery miejsca siedzące.
 
Chevillon thrax basic w Cyberpunk 2077

Pojazdy Ciężkie (ang. Executive)

Nie sposób nie otworzyć tej klasy od Kaukaza Bratska, czyli potężnego i przydatnego modelu ciężarówki, która może się pochwalić wielką charakterystyką.
 
Kaukaz Zeya to mała, o wiele zwrotniejsza propozycja zapewniająca korzystającym wielką szybkość (jak na posiadane zasoby Koni Mechanicznych)

Bestie

Osobną kategorią Pojazdów Ciężki są Bestie, czyli najcięższe pojazdy bojowe, radzące sobie doskonale ze zdecydowaną większością pojazdów, będąc odpornymi na zdecydowaną większość zwykłych strzałów. Wśród tych propozycji znaleźć możemy Behemota korporacji Militech. Swój odpowiednik oczywiście posiada Arasaka.

Sportowe Bryki

To zdecydowanie najszybsze samochody, które bez względu na swoją kategorię, zapewniać nam będą wyśmienite rezultaty szybkościowe. Wśród tych wyjątkowych propozycji znaleźć możemy Quadrę Type-66, japońskiego Mizutani Shiona oraz kolejną Quadrę w postaci Quadra Turbo-R.
 
Quadra Type66 w Cyberpunk 2077
 
Quadra type66 basic w Cyberpunk 2077
 
Quadra type66 nomad w Cyberpunk 2077
 
Quadra Type 66 Avenger w Cyberpunk 2077
  
Mizutani Shion basic w Cyberpunk 2077
 
Mizutani shion nomad w Cyberpunk 2077
 
Mizutani shion nomad w C2077

Hipersamochody (Hypercars)

To precyzyjnie zaprojektowane modele z unikatową karoserią, sportową sylwetką, wytrzymałymi, drogimi materiałami, wyjątkowym stylem oraz elegancją, w oparciu o które możemy liczyć na genialne doznania na ulicach miasta. Wśród tych absolutnie topowych propozycji znajdziemy takie perełki jak Herrera Outlaw, Rayfield Caliburn czy też Rayfield Areondight.
 
Herrera outlaw w Cyberpunk 2077
 
Rayfield Caliburn w w Cyberpunk 2077
 
Rayfield caliburn w C2077
 
Rayfield Aerondight w Cyberpunk 2077

Porsche 911

Na mocy specjalnej umowy, w Cyberpunku 2077 znaleźć możemy także klasyczną 911-tkę, która dostępna jest nieco w formie klasyka powracającego do wykorzystania jako nieco pojazd retro.
 
Porsche 911 w Cyberpunk 2077

Jak odblokować pojazdy na własność w Cyberpunku 2077?

Najbardziej specyficzne pojazdy będziemy mogli odblokować przy okazji zadań głównych, pobocznych czy też przy okazji dodatkowych aktywności, w trakcie których pozyskamy określone pojazdy do własnej dyspozycji. To właśnie wtedy nasza lista pojazdów dostępna na poziomie PC-ów za pośrednictwem przycisku "V" (kliknięcie przywołuje pojazd, przytrzymanie otwiera zasadnicze zestawienie z możliwością doboru odpowiedniego modelu. 

Producenci pojazdów w Cyberpunk 2077

Na rynku samochodów toczy się zacięta konkurencja, przy czym każdy z producentów samochodów operuje z nieco, nieco inną charakterystyką oraz z delikatnymi różnicami, które nie są aż tak odmienne, jak ma to miejsce w przypadku naszej rzeczywistości. Na ten moment funkcjonujące rynkowo firmy operują w trzech odmiennych segmentach, znanych jako klasy.

Pierwsza klasa samochodów

W segmencie Pierwszej klasy znaleźć możemy absolutnie najbardziej prestiżowe i znane firmy, które operują w segmencie premium z najszybszymi, najbardziej znanymi i uwielbianymi pojazdami, które przyciągać będą uwagę mieszkańców, bez względu na ich pozycję społeczną. 
 
W tym gronie producentów znalazły się:
 • Rayfield,
 • Herrera.

Druga klasa samochodów

Druga klasa pojazdów to gratka dla wielu zwykłych obywateli Night City, którzy poszukują samochodu efektownego, szybkiego oraz zadowalającego podczas jazdy, za sprawą którego będzie można szybko poruszać się po mieście, jednocześnie zachowując przy tym niedostępne na niższym poziomie osiągi, komfort oraz możliwości.
 
Grono producentów samochodów drugiej klasy:
 • Archer,
 • Chevillion,
 • Quadra,
 • Mizutani,
 • Villefort,
 • Thorton.

Trzecia klasa samochodów

Marzenia o pierwszym pojeździe nie wszędzie są równie... przyjemne. Najlepiej spostrzec możemy to na przykładzie właśnie Night City, gdzie najbardziej podstawowe pojazdy... są na żenującym poziomie. Powiedzieć sobie musimy jasno, że daleko im do ideału... niekiedy warto się cieszyć z tego, że one zwyczajnie działają tak jak powinny.
 
Grono producentów trzeciej  klasy:
 • Archer
 • Makigai,
 • Mahir Motors.

Producenci motocykli w Cyberpunk 2077

W Night City znaleźć możemy dwóch kluczowych producentów motorów, za sprawą których poruszać się możemy za pośrednictwem wyjątkowych, szybkich oraz wygodnych przy miejskich korkach propozycji dwukołowych. W gronie producentów motocykli znajdziemy firmy:
 • Yaiba,
 • Brennan.
.
 
Yaiba Kusanagi Cyberpunk 2077 - wygląd
 
Yaiba Kusanagi C2077 - wygląd
 
 
 

Komentarze :
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners