Gdzie znajdziemy wiersz Labirynt Wisławy Szymborskiej w grze? - Cyberpunk 2077

lubiegrac poradniki Cyberpunk 2077 Gdzie znajdziemy wiersz Labirynt Wisławy Szymborskiej w grze? - Cyberpunk 2077autor:Anox

 
Wiersz Szymborskiej w Cyberpunk 2077 - mapa
 
W Cyberpunku 2077 znalazło się wiele odniesień fabularnych, easter eggów, nawiązań oraz ciekawych akcentów jak... wiersz Labirynt Wisławy Szymborskiej.
 
Jednym z nich było umieszczenie wiesza Labirynt, Wisławy Szymborskiej, który możemy znaleźć podczas swobodnego poruszania się po mieście, bądź... realizacji jednej z misji pobocznych.
 
W pewnej chwili fabularnej zadzwoni do V, kobieta znana jako Sandra Drosett, którą w ramach prologu uratowaliśmy wraz z Jackie (tak, jest to to zadanie znane z pierwszego długiego pokazu rozgrywki). Kobieta dziękuje nam za naszą akcję oraz prosi o pomoc, związaną z kolejnym starciem z Kosiarzami.
 
Jak się okazuje Ci przetrzymują databank, na którym znajdują się jej niezwykle istotne dane, które chciałaby odzyskać, a ze względu na ich wcześniejsze działania, drastycznie się ich obawia. Po zgodzeniu się na to zlecenie  otrzymujemy informacje oraz wskazanie, gdzie musimy się udać, aby odzyskać dokument zapisany na Drzazdze.
 
Miejscówka mieści się w dzielnicy Watson, dokładnie rzecz ujmując w świetnie nam znanym obszarze Kabuki. To właśnie tam mieści się duży garaż, do którego musimy się dostać.
 
Bazowo do dyspozycji mamy kilka ścieżek:

  1. Najbliższe nam drzwi są zamknięte, jednakże jeżeli mamy wystarczająco dużo punków włożonych w kategorię Siła, będziemy mogli je odblokować.
  2. Za szeroką bramą znajdują się kolejne drzwi, które możemy bez większego problemu otworzyć i w miarę bezpiecznie się przez nie dostać do środka, bez obaw o wykrycie.
  3. Budynek ma 2 pięta, i to właśnie na drugim piętrze również możemy się dostać przez otwarte okno, jednakże to wymaga od nas pewnej dawki gimnastyki oraz dodatkowych możliwości wszczepów związanych ze skakaniem.
 
Moim zdaniem ścieżka numer 2 jest optymalna i nie wymusza na nas w zasadzie żadnych większych umiejętności "wpakowanych" w naszą postać.
 
Wiersz Szymborskiej w Cyberpunk 2077 - budynek
 
Gdy już się tutaj przedostaniemy, mamy kilka opcji działania do wyboru. Możemy przejść do bezpośredniej walki i wystrzelać przeciwników, możemy spokojnie przekradać się i po cichu eliminować rywali lub też możemy zaryzykować absolutnie skryte przemieszczenie się bez pozostawiania po sobie żadnych śladów.
 
Interesujący nas w tym wypadku dokument mieści się w środkowej części budynku, w dość wąskim przejściu na tyle. Tam po lewej stronie znajdziemy kanapę, gdzie pod czerwonym światłem, na jednym z ramion jednoosobowej kanapy znajduje się znane nam pudełko, gdzie wewnątrz kryje się drzazga podpisana "WISŁAWA SZYMBORSKA LABIRYNT [FRAGMENT]'. Jest to właśnie nas interesujący przedmiot.
 
Wiersz Szymborskiej w Cyberpunk 2077 miejsce
 
Gdy go otworzymy otrzymamy wybrany fragment omawianego utworu Wisławy Szymborskiej, który zagości w zestawie Drzazg, dostępnych poprzez menu, w ramach kategorii Dziennik (Drzazgi znajdują się w okienku poniżej). 
 
c2077_wiersz_16_9_1_.jpg
 
c2077_szymborska_4.jpg
 
c2077_szymborska_5.jpg
 
c2077_szymborska_6.jpg
 
To niejedyne odwołanie się do literatury w rozgrywce....

Komentarze :
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners