Dostępność - ułatwienia dostępu - Diablo 4

lubiegrac poradniki Diablo 4 Dostępność - ułatwienia dostępu - Diablo 4autor:Anox

Dla Blizzard Entertainment Dostępność Diablo IV odgrywa istotną rolę, w związku z czym gracze odnajdą liczne ułatwienia dostępu w Diablo 4, umożliwiające dostosowanie rozgrywki do własnych, indywidualnych potrzeb.

Dostępność jest ważna w Diablo 4

Dostępność miała być niezwykle istotna dla zespołu deweloperskiego, który pracował nad nowym Diablo, w związku z czym czwarta odsłona ma oferować szerokie opcje personalizacji i dostosowania rozgrywki dla różnego typu potrzeb i ograniczeń wynikających z niepełnosprawności.

W Diablo 4 odnajdziemy szerokie ułatwienia dostępu, oferujące liczne aspekty takie jak opcje dostosowania sterowania i kontrolera, przechodzenia pomiędzy umiejętnościami czy akcjami, wykorzystaniem mikrofonu czy podświetlaniem i odczytywaniem tekstu wraz z szerszym dostępem do informacji o tym, co się aktualnie dzieje z i wokół naszej postaci.

Co obejmuje większa dostępność w Diablo IV?

Wśród opcji nie brakuje opcji dostępności w Diablo IV, które przydadzą się absolutnie wszystkich, obejmujących nawet rozmiary czcionki, określone sygnały dźwiękowe czy funkcję utrzymywania wyboru na dany cel.

Funkcje dostępności (ułatwienia dostępu) w Diablo 4

 • Dostosuj obsługę klawiaturą, myszą czy kontrolerem lub padem do własnych potrzeb i preferencji oraz możliwości skorzystania z funkcji zmiany przypisania klawiszy. 
 • Włącz przełączanie umiejętności oraz aktywację koła akcji, by uniknąć konieczności przytrzymania przycisku do użycia umiejętności i zamienienia go na przełącznik działania. 
 • Zmień przypisanie drążków analogowych na jedną stronę kontrolera, by umożliwić obsługą sterowania jedną ręką. 
 • Włącz funkcję zachowywania wyboru celu, aby skupiać umiejętności i ataki z pomocą broni na przeciwniku. 
 • Napisy są domyślnie włączone w przerywnikach filmowych, ale gracze mogą zmodyfikować i dostosować kolor czcionki, skalowanie oraz poziom przezroczystości tła tekstu. 
 • Użyj mikrofonu urządzenia, by skorzystać ze wbudowanego oprogramowania do zamiany mowy na tekst i swobodnie rozmawiać na czacie. 
 • Tekst w grze można zmieniać poprzez 3 rozmiary czcionki: małej, średniej i dużej.
 • Zmień rozmiar kursora. 
 • Aktywuj specjalne powiadomienia dźwiękowe odtwarzane, w chwili gdy potwory upuszczają przedmioty. Można je dodatkowo zmodyfikować, by usunąć wszelkie sygnały dźwiękowe związane z upuszczaniem łupów lub odtwarzać je jedynie wtedy, gdy pojawiają się elementy ekwipunku danego typu. Z przedmiotami leżącymi na ziemi są także powiązane określone powiadomienia dźwiękowe, które ostrzegają graczy, że dostępne są łupy do zebrania, a także informują o rzadkości przedmiotu. 
 • Uruchom podświetlanie graczy i przedmiotów, aby wyróżnić sojuszników, neutralnych i wrogów, obiekty oraz bohaterów niezależnych z pomocą osobiście wybranego koloru podświetlenia. 
 • Diablo IV posiada czytnik ekranu i obsługuje JAWS, NVDA, gra radzi sobie także z innymi programami specjalizującymi się w odczycie ekranu firm zewnętrznych. 

 

Komentarze :

Inne poradniki:

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners